Schistosoma haematobium

W tekście towarzyszącym ich obrazowi klinicznemu Schistosoma haematobium, Kaplan i Meyers (wydanie z 12 października) stwierdza się, że schistosomatoza nie występuje w Somalii . Nie zgadzamy się. Schistosomatozę należy uwzględnić w diagnostyce różnicowej niewyjaśnionego krwiomoczu u somalijskich imigrantów. Schistosomatoza jest poważnym problemem zdrowotnym w Somalii; występuje u 36% populacji, w tym u dzieci. Zasadniczo wszystkie zgłoszone przypadki w Somalii są uważane za spowodowane przez S. haematobium. 2 Chociaż częstość występowania schistosomatozy wśród imigrantów z Afryki Wschodniej w Stanach Zjednoczonych jest w dużej mierze nieznana, 15 z 60 somalijskich uchodźców, którzy przybyli do Nowego Jorku lub Chicago z obozu dla uchodźców Dadaab w Kenii w okresie od czerwca do listopada 1998 r. Miało prawdopodobną lub potwierdzoną łuszczycę. a próbki kału od wszystkich 60 uchodźców zbadano pod kątem pasożytów.
Deborah Boehm, RN, MPH
Douglas J. Pryce, MD
Centrum Medyczne Hrabstwa Hennepin, Minneapolis, MN 55415
3 Referencje1. Kaplan BS, Meyers K. Schistosoma haematobium. N Engl J Med 2000; 343: 1085-1085
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Oldfield EC III, Rodier GR, Grey GC. Endemiczne choroby zakaźne Somalii. Clin Infect Dis 1993; 16: Suppl 3: S132-S157
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Cookson S. Rozszerzona strategia oceny stanu zdrowia uchodźców z wyprzedzeniem powiadamia o przybyciu uchodźców. List do koordynatorów ds. Zdrowia uchodźców z Migracyjnej Sekcji Oceny Zdrowotnej, Krajowe Centrum Chorób Zakaźnych, 17 grudnia 1998 r.
Google Scholar
Kaplan i Meyers twierdzą, że prazykwantel jest lekiem z wyboru dla Schistosoma haematobium w Stanach Zjednoczonych , ale ten trichlorfon (lub metrifonian) może być preferowanym leczeniem w obszarach endemicznej choroby, w której praziquantel jest zbyt drogi. Według 1998 raport konsultacyjny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), prazikwantel jest preferowanym sposobem leczenia we wszystkich krajach, przede wszystkim ze względu na rozsądną cenę i jego działanie przeciwko wszystkim gatunkom schistosomów . We wczesnych latach 80. cena prazykwantelu wynosiła 0,90 USD za 600 -mg tablet dostarczony do WHO i był znacznie wyższy na rynku aptek detalicznych.2 Dzisiaj praziquantel, dla którego wygasł patent, jest dostępny za 0,10 USD lub mniej na tablet1.
Metrifonian nie jest już zalecany w leczeniu schistosomatozy. W niedawnym przeglądzie stwierdzono, że prazykwantel jest lepszy od metrifonatu na podstawie kryteriów medycznych i operacyjnych.3 Metrifonian został wycofany z rynku przez firmę Bayer w 1998 r., Pozostawiając praziquantel i oksaminochinę jako dwa główne sposoby leczenia schistosomatozy. W programie brazylijskim kontrolując schistosomatozę, oksaminochina była szeroko stosowana w leczeniu zakażenia S. mansoni. Jednak prazikwantel zastąpił oksaminochinę jako lek z wyboru w Brazylii (głównie ze względu na obniżoną cenę prazykwantelu).
Michael R. Reich, Ph.D.
Harvard School of Public Health, Boston, MA 02115
Alan Fenwick, Ph.D.
Inicjatywa kontroli schistosomatozy, Kair 12411, Egipt
3 Referencje1. Raport nieformalnej konsultacji WHO na temat kontroli Schistosomatozy Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 2-4 grudnia 1998 r.
Google Scholar
2. Reich MR, Govindaraj R. Dylematy w rozwoju leków na choroby tropikalne: doświadczenia z prazykwantelem. Health Policy 1998; 44: 1-18
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Feldmeier H, Chitsulo L. Profil terapeutyczny i operacyjny metrifonianu i prazykwantelu w zakażeniu Schistosoma haematobium. Arzneimittelforschung 1999; 49: 557-565
Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają:
Do redakcji: Dziękujemy Boehmowi i Pryce owi za wskazanie, że schistosomatoza jest powszechna w Somalii. Mieliśmy zamiar stwierdzić, że wydawało się to rzadkie w regionie, z którego ten pacjent wyemigrował. W chwili, gdy przekazywaliśmy nasz obraz, metrifonat był wciąż rozsądną alternatywą dla prazykwantelu.
Bernard S. Kaplan, MD
Kevin EC Meyers, MD
Szpital dziecięcy Filadelfii, Filadelfia, PA 19104
(4)
[podobne: kikut krukenberga, związki purynowe, kapsuloreksja ]
[przypisy: kortykotropina, marska nerka, zgorzel wilgotna ]